Лудогорец съсипа Дунав в Русе с пет гола

Дебютът на Димитър Димитров – Херо начело на Лудогорец в Първа лига бе повече от впечатляващ. Шампионите спечелиха двубоя си от шестия кръг на първенството с 5:0 като гости на Дунав Русе.

Срещата започна с атаки към двете врати като Васил Шопов пропусна добър шанс за домакините, а същото за гостите стори и Лукоки. В 23-ата минута Върджил Мисиджан се разписа за 1:0 в полза на Лудогорец. В 37-ата пък Марселиньо се разписа с глава за 0:2, а пет минути по-късно Христо Попадийн се опита да изчисти топката и я прати в собствената си врата за 0:3.

Дунав се опита да бъде равностоен на съперника си през втората част, но в края на мача отпадна физически. В 73-ата минута резервата Кишата покачи резултата на 4:0, а крайното 5:0 в полза на Лудогорец оформи Лукоки с попадение в 84-ата минута.

С тази победа тимът на Лудогорец събра актив от 13 точки и се изкачи на трето място като има равен актив с ЦСКА-София и е с пункт по-малко от лидера Черно море. Дунав пък разочарова отначалото на сезона и остана на 11-то място с пет точки.