Тотнъм не остави шансове на Нюкасъл при завръщането им във Висшата лига

Rate this post

Вицешампионът от миналия сезон на Висшата лига Тотнъм стартира новата кампания с рутинна победа с 2:0 като гост на новака Нюкасъл. Феновете на ‘Сейнт Джеймсис Парк’ видяха как техните любимци стартират сезона със загуба и това до голяма степен се дължи на глуповата постъпка, която Джонджо Шелви извърши. Халфът получи директен червен картон три минути след началото на второто полувреме, след като най-цинично настъпи Деле Али. След това и Тотнъм вкара две попадения, за да стигне до успеха.

Именно Деле Али откри резултата в 61-вата минута след прекрасна асистенция на Кристиан Ериксен, а девет по-късно левият защитник Бен Дейвис отбеляза за 0:2. В заключителните минути на срещата Хари Кейн пропусна страхотен шанс за гол, след като прати топката в гредата. Иначе първото полувреме на мача бе равностойно като Тотнъм имаше предимство, но трудно създаваше положения за гол. Когато обаче “шпорите” останаха с човек повече на терена, всичко за тях стана много по-лесно и те пречупиха своя съперник.

Възпитаниците на Маурисио Почетино загатнаха, че и през този сезон ще са основен претендент за титлата. Въпреки че Тотнъм все още няма нито едно ново попълнение, лондончани изиграха силен мач и не оставиха шансове на Нюкасъл.

В следващия кръг на Висшата лига Тотнъм е домакин на Челси, който загуби вчера с 2:3 у дома от Бърнли, а Нюкасъл гостува на Хъдърсфийлд.